Odstąpienie od umowy (zwrot)

  1. Klient, będący Konsumentem, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru odstąpić od umowy bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w ust.7 pkt.1 i pkt.8 niniejszego paragrafu.
  2. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu przed jego upływem na adres Sprzedawcy.
  3. Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy dostępny jest tutaj Pobierz oraz jest załączony do wiadomości e-mail z potwierdzeniem Zamówienia.
  4. Konsument może skorzystać z wzoru formularza, jednak nie jest to obowiązkowe.
  5. Konsument ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia, w którym odstąpił od umowy, zwrócić Towar Sprzedawcy.
  6. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Towaru przed jego upływem na adres Sprzedawcy.
  7. W przypadku odstąpienia od umowy, Konsumentowi zwracane są wszystkie otrzymane przez Sprzedawcę od niego płatności (nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych) od otrzymania przez Sprzedawcę zwróconego towaru. Zwrot kosztów dostawy towaru do Konsumenta nie dotyczy kosztów dostarczenia towaru powstałych wskutek wyboru przez Konsumenta innych niż najtańsze sposoby dostarczenia towaru oferowany przez Sklep Internetowy (do wyboru paczkomaty InPost lub przesyłka Pocztex Kurier Poczty Polskiej).
  8. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru do Sprzedawcy.
  9. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towaru.

Formularz odstąpienia od umowy: Pobierz