Zwrot lub wymiana

Jeżeli chcesz zwrócić lub wymienić swoje zamówienie to możesz zrobić to bezpłatnie -

- odsyłając je do nas w najbliższym urzędzie Poczty Polskiej. By wygenerować stronę adresową, do naklejenia na Twoją przesyłkę, wejdź na :

 

https://ezwroty.poczta-polska.pl/#/main

 

i wpisz "Punk Parrot" w okienko wyboru sklepu. Następnie uzupełnij swoje dane, wybierz na mapie Polski urząd pocztowy, w którym chcesz nadać przesyłkę i wydrukuj stronę adresową. W miarę możliwości odeślij przesyłkę w oryginalnym opakowaniu - by ograniczyć zużycie materiałów.

Więcej na temat tej usługi - pod tym samym adresem https://ezwroty.poczta-polska.pl/#/main ,w sekcji "Poradnik".

 

UWAGA, bezpłatny zwrot lub wymiana :

- obowiązuje dla przesyłek zamawianych na terenie Polski

- dotyczy pierwszej wymiany danego zamówienia, koszt kolejnych wymian ponosi Klientka lub Klient

- nie dotyczy przesyłek nieodebranych przez Adresatkę lub Adresata

 

Jeśli wolisz odesłać przesyłkę z odbiorem jej od Ciebie przez kuriera, możesz zrobić to odpłatnie - np. w usłudze Poczty Polskiej Pocztex EKSPRES 24. By z niej skorzystać wypełnij formularz zamówienia lub skontaktuj się z pracownikiem Contact Center, tel. 801 811 812 (z tel. stacjonarnych, opłata jak za połączenie lokalne) (+48) 438 888 438 (z tel. kom. oraz z zagranicy, opłata wg. cennika operatora).

 

Dalszy ciąg warunków zwrotu :

  1. Klient, będący Konsumentem, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru odstąpić od umowy bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w ust.7 pkt.1 i pkt.8 niniejszego paragrafu.
  2. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu przed jego upływem na adres Sprzedawcy.
  3. Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy dostępny jest tutaj Pobierz oraz jest załączony do wiadomości e-mail z potwierdzeniem Zamówienia.
  4. Konsument może skorzystać z wzoru formularza, jednak nie jest to obowiązkowe.
  5. Konsument ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia, w którym odstąpił od umowy, zwrócić Towar Sprzedawcy.
  6. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Towaru przed jego upływem na adres Sprzedawcy.
  7. W przypadku odstąpienia od umowy, Konsumentowi zwracane są wszystkie otrzymane przez Sprzedawcę od niego płatności (nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych) od otrzymania przez Sprzedawcę zwróconego towaru. Zwrot kosztów dostawy towaru do Konsumenta nie dotyczy kosztów dostarczenia towaru powstałych wskutek wyboru przez Konsumenta innych niż dwa najtańsze sposoby dostarczenia towaru oferowany przez Sklep Internetowy (do wyboru dwa sposoby : paczkomaty InPost lub przesyłka Poczty Polskiej).
  8. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru do Sprzedawcy, o ile nie zdecyduje się na skorzystanie z usługi bezpłatnego zwrotu oferowanej tutaj  lub adres dostawy Towaru znajduje poza terytorium Polski.
  9. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towaru.

Formularz odstąpienia od umowy: Pobierz