Polska produkcja

To jedno z głównych założeń naszej działalności - nasze rzeczy są szyte i drukowane wyłącznie w Polsce, w zakładzie w Białymstoku.

Nie kupujemy gotowych koszulek i bluz z Chin czy Bangladeszu, by w kraju dorobić na nich tani wydruk i sprzedać to z kilkukrotnym "przebiciem" i "atrakcyjnych" cenach, do których przyzwyczaiły nas wielkie centra i sieci handlowe.

"Okazyjna" cena takich ubrań ma realne odbicie w warunkach ich produkcji oraz traktowaniu pracowników. Za tą ceną stoją: notoryczne łamanie praw człowieka, wyzysk, również kobiet i dzieci w fabrykach i szwalniach, praca w nieludzkich warunkach, często zagrażających zdrowiu i życiu. Nie chcemy naszą działalnością w żaden sposób się do tego przyczyniać.

Weganizm rozumiemy nie tylko w ujęciu pro-animal ale też o wiele szerszym, obejmującym uważność na wszelkie formy nieuczciwego wykorzystywania i nadmiernej eksploatacji ludzi i natury.

 

Poza etyczną stroną naszej działalności, jako firma zarejestrowana w Polsce, stawiamy również na lokalność. Dlatego wspieramy polską produkcję, polskie zakłady i pracowników w kraju. Dzięki temu podatki, stanowiące ponad 1/3 ceny każdego sprzedanego przez nas produktu, zostają w Polsce.

Dodatkową korzyścią ekologiczną jest też fakt, że rzeczy, które produkujemy, mają niski tzw. ślad węglowy, czyli nie muszą być transportowane tysięce kilometrów, zanim do nas trafią.

Wierzymy, ze nasi klienci są w stanie zapłacić nieco więcej niż w sieciówce za ubrania i inne rzeczy, które im oferujemy, mając pewność, że zostały one wykonany w sposób etyczny i zgodny z europejskimi standardami pracy.

 

Więcej o nas i naszych założeniach : O NAS

 

Więcej o certyfikatach jakości naszych produktów : TUTAJ