O nas

 

PUNK PARROT to polska marka odzieżowa promująca weganizm, prawa zwierząt i feminizm.

Markę powstałą na początku 2016 roku założyli wspólnie weganie Eva i Radek, związani z branżą kreatywną. W ofercie mamy koszulki, koszulki sportowe, topy, bluzy, plakaty i torby.

 

 

- Wierzymy, że grafiki na ubraniach nie muszą być wyłącznie "ładnym obrazkiem",

ale mogą stanowić rodzaj transparentu, za pomocą którego głosimy nasze przekonania. Stworzyliśmy PUNK PARROT, ponieważ chcemy świata równego i wolnego dla wszystkich - nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Kochamy zwierzęta i uważamy, że im wszystkim należy się szacunek i opieka. Nie tylko kotom czy psom, ale również świniom, krowom, kozom, owcom, kurom, indykom, koniom, dzikom, jeleniom, rybom, myszom, królikom, szczurom, a także wszystkim innym gatunkom eksploatowanym dziś okrutnie przez człowieka.

Angażujemy się również w akcje i manifestacje pro-zwierzęce

Na różne sposoby wspieramy organizacje walczące o prawa zwierząt, takie jak Stowarzyszenie Empatia czy Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Dokumentujemy wydarzenia dziejące się na bieżąco wokół nas, a dotyczące szeroko rozumianej równości, szczególnie te skoncentrowane na prawach kobiet, prawach zwierząt, obronie demokracji i wolności obywatelskich, prawach mniejszości seksualnych i osób LGBTQ. Nasze oryginalne, autorskie projekty ubrań są więc najlepszym odzwierciedleniem wyznawanych przez nas wartości. Są buntownicze, dowcipne i sarkastyczne, nierzadko autoironiczne. Chcemy by przyciągały uwagę, zmuszały do refleksji i przyczyniały się w ten sposób do realnej zmiany wokół nas.

Patrzymy krytycznie na bezmyślny "patriotyzm" gromadzący skrajnych nacjonalistów, a często będący po prostu tępym narzędziem do walenia we wszystko co inne i manifestacji rasistowskich i ksenofobicznych poglądów i działań.

Nasze rzeczy to propozycja dla indywidualistów, kontestatorów lubiących czarny humor z (papuzim) pazurem, a także wszystkich patrzących ponad podziałami i schematami.

Nasze ubrania są szyte i drukowane wyłącznie w Polsce,

w zakładach w Białymstoku i Krakowie, i spełniają normy bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Nie kupujemy gotowych koszulek i bluz z Chin czy Bangladeszu albo od europejskich pośredników, jak czyni wiele polskich marek prozwierzęcych, bo stawiamy na lokalnych producentów, jak najbardziej ekologiczną produkcję i etykę.

Tanie T-Shirty mają zazwyczaj swoją ukrytą cenę, łączącą się z wyzyskiem ubogich pracowników Krajów Trzeciego Świata, w tym szczególnie kobiet i dzieci. Jesteśmy nie tylko marką pro-zwierzęcą, ale też pro-ludzką. Skoro sprzeciwiamy się wykorzystywaniu zwierząt, tym bardziej nie mamy zamiaru przykładać się do wykorzystywania ludzi. Na równi z prawami zwierząt stawiamy więc prawa człowieka. Wierzymy, że nasi klienci są w stanie zapłacić nieco więcej niż w sieciówce za ubrania, które im oferujemy, mając pewność, że zostały one wykonany w sposób etyczny i zgodny z najwyższymi standardami pracy.Więcej na ten temat : POLSKA PRODUKCJA

 

Należymy do koalicji :

www.otwarteklatki.pl/sklepy-wolne-od-futer/