Dostawa i koszty - Polska i zagranica

Oferujemy cztery sposoby dostawy naszych produktów do klienta w Polsce :

 

1. Paczkomaty InPost - 9 zł.

2. Przesyłka kurierska Pocztex Kurier - Poczty Polskiej - 12 zł. płatność z góry lub 14 zł. pobranie.

3. Przesyłka kurierska DHL - od 19 do 29 zł.

4. Odbiór osobisty w Warszawie - bezpłatnie

 

1. Paczkomaty InPost

 

Koszt : 9,00 zł. 

 

Odbiór w paczkomacie - o dowolnej porze, w ciągu 48 GODZIN (wlicza się tutaj również sobotę i niedzielę) od umieszczenia w nim dostarczonej przesyłki. Po tym czasie kurier wyciąga ją z maszyny i zawozi do najbliższego oddziału, skąd można ją odebrać przez kolejne 3 dni robocze. Jeżeli po tym czasie wiąż nie będzie odebrana, przesyłka jest odsyłana z powrotem do nas. Więcej na temat tego jak odebrać przesyłkę w paczkomacie jest tutaj : https://twoj.inpost.pl/pl/centrum-pomocy/jak-odebrac-przesylke-w-paczkomacie

Przesyłka jest dostarczana do paczkomatu odbiorcy w ciągu TRZECH DNI ROBOCZYCH od nadania przez nas.

W tej opcji, w procesie składania zamówienia trzeba wskazać konkretny paczkomat na mapie, do którego nastąpi dostawa.

 

Jest również możliwość zapłaty za pobraniem - płacąc kartą w paczkomacie.

UWAGA - nie wszystkie paczkomaty Inpost są wyposażone w opcję płatności kartą przy odbiorze przesyłki. Jeżeli w procesie składania zamówienia wybierzesz paczkomat, który nie ma tej funkcji, system przeniesie cię z powrotem do etapu wyboru paczkomatu. To czy można płacić kartą w danej maszynie, możesz też sprawdzić po kliknięciu wybranego paczkomatu, w linku "szczegóły". Oczywiście jeżeli płacisz z góry, wtedy możesz wybrać dowolny paczkomat.

Więcej na ten temat : https://twoj.inpost.pl/pl/centrum-pomocy/jak-odebrac-przesylke-pobraniowa

 
Listę paczkomatów można sprawdzić również tutaj: www.twoj.inpost.pl/pl/znajdz-punkt-inpost


Przesyłkę InPost można śledzić podając jej numer na: www.twoj.inpost.pl/pl/znajdz-przesylke

 

2. Przesyłka kurierska Pocztex - Poczty Polskiej

 

Koszty :

12,00 zł. - przedpłata

14,00 zł. - za pobraniem, przy odbiorze przesyłki

 

Przesyłka doręczana jest w ciągu 48 godzin, tylko w dni robocze, pod warunkiem nadania jej przez nas do godziny 14:00.W ramach dodatkowej, bezpłatnej opcji "ODBIÓR W PUNKCIE" oferujemy również odbiór przesyłki na:

  1. Placówkach pocztowych (w godzinach ich pracy)

  2. Stacjach paliw ORLEN (24h/7 dni w tygodniu) 

Lista punktów oferujących tą usługę jest do sprawdzenia na www.odbiorwpunkcie.poczta-polska.pl. W przypadku chęci skorzystania z usługi "Odbiór w Punkcie", proszę zapisz w oknie "uwagi do zamówienia" pełny adres placówki pocztowej lub stacji Orlen, z której chcesz odebrać przesyłkę.


WAŻNE - na stacjach Orlen nie ma możliwości płacenia "za pobraniem" czyli przy odbiorze przesyłki.

Krajową przesyłkę Pocztex Kurier można śledzić podając jej numer na: www.pocztex.pl/sledzenie-przesylek


3. Przesyłka kurierska DHL

 

Koszty :

19,00 zł. - następnego dnia roboczego - przedpłata

 

22,00 zł. - następnego dnia roboczego - pobranie

 

29,00 zł. - do godziny 12:00 w dzień roboczy - przedpłata lub pobranie 

 

Warunkiem dostarczenie przesyłki na następny dzień, w każdej z powyższych opcji, jest nadanie przesyłki przez nas do godziny 16:00. 

Dostarczenie przesyłki przez DHL jest każdorazowo poprzedzone telefonem od kuriera do odbiorcy - by uzgodnić dogodny termin.


W przypadku usług DHL są jeszcze dwie, dodatkowe możliwości odbioru przesyłek:

  1. Odbiór przesyłki W PUNKCIE DHL PARCELSHOP, czyli w paczkomacie znajdującym się w jednym ze sklepów lub punktów usługowych (obecnie w Polsce jest 1300 punktów) w godzinach otwarcia - również w soboty i niedziele. W takim przypadku proszę wybrać lokalizację punktu na www.parcelshop.dhl.pl/mapa i zapisać jej pełny adres (wraz z kodem pocztowym) w oknie "uwagi do zamówienia". Przesyłka czeka tam 7 dni kalendarzowych.

    Więcej na ten temat na www.dhlparcel.pl/parcelshop

  2. Zostawienie przez kuriera przesyłki U SĄSIADA LUB SĄSIADKI - w przypadku nieobecności jej odbiorcy finalnego. W takim przypadku kurier doręczy przesyłkę pod wskazany na liście przewozowym adres alternatywny, jeśli adres ten znajdować się będzie w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca doręczenia. Bezpośrednie sąsiedztwo miejsca doręczenia – oznacza miejsce usytuowane w tym samym domu, budynku bądź obiekcie, lub w najbliższym sąsiedztwie. Odbiorca finalny otrzyma powiadomienie sms lub e-mail o doręczeniu przesyłki do sąsiada.

    W przypadku chęci skorzystania z tej możliwości, proszę zapisać w oknie "uwagi do zamówienia" pełny adres sąsiada (wraz z kodem pocztowym) i jego (jej) numerem telefonu.

WAŻNE -  w powyższych dwóch opcjach nie ma możliwości płacenia za przesyłkę przy jej odbiorze, czyli "za pobraniem"

Krajową przesyłkę DHL można śledzić podając jej numer na: www.dhl.com.pl/sledzenieprzesylkikrajowej

 

4. Odbiór osobisty

Jest możliwy, w miarę naszych możliwości - w Warszawie, przy ulicy Żytniej, tylko po wcześniejszym umówieniu - telefonicznie lub przez sms na +48 601 296 268 - Radek, lub przez wysłanie e-maila na punkparrot@punkparrot.com lub przez nasz fanpage https://www.facebook.com/PUNKPARROTstore/.

  

Bezpłatna dostawa w Polsce

Przesyłka do klienta w Polsce jest bezpłatna jeśli kwota zamówienia wynosi co najmniej 180 zł.
Ten warunek nie dotyczy przypadku gdy Klient wybierze dostawę poprzez przesyłkę kurierską DHL w trzech następujących opcjach: dostawa w sobotę i dostawa w dni robocze w godzinach 18:00-22:00 oraz przed 12:00.

 

Sposoby płatności za przesyłkę

Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz tutaj

 

Nieodebrana przesyłka

W przypadku nieudanej z powodu nieobecności odbiorcy, próby dostarczenia przesyłki przez kuriera lub nieodebrania jej pod wskazanym adresem ("Odbiór w Punkcie", "Odbiór w parcelshop DHL"), w paczkomacie InPost (po 48 godzinach) - przesyłkę trzeba odebrać samodzielnie od firmy kurierskiej.

 

Uszkodzona przesyłka

Nasze przesyłki są starannie i bezpiecznie zapakowane. Jeżeli jednak zauważysz, że paczka jest uszkodzona, otwórz ją w obecności dostawcy i złóż mu od razu reklamację zgodnie z procedurą firmy kurierskiej.

 

Dostawa za granicę

Odbywa się przez Pocztę Polską lub DHL.

 

W przypadku zakupów odzieży, domyślna jest usługa dostawy przez Pocztę Polską w usłudze "Global Express", gdzie maksymalna waga paczki to 2 kg i ograniczenie jej rozmiarów wyklucza wysyłkę plakatów. W tym przypadku

 

10 euro (lub równowartość w innej walucie) to maksymalna cena wysyłki - do następujących krajów:

 

Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Chiny, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Hongkong, Irlandia, Islandia, Izrael, Kanada, Korea Południowa, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malezja, Malta, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Serbia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tajlandia, Turcja, U.S.A, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

 

W przypadku zamówienia z plakatami, ze względu na ich gabaryty, są do wyboru inne opcje dostawy - przez Pocztę Polską lub DHL. 

Dokładną cenę dostawy można sprawdzić wybierając kraj dostawy z rozwijanej listy - na stronie składania zamówienia (nie oznacza to zobowiązania do kupienia wybranego produktu).

 

Śledzenie przesyłki zagranicznej :

1. Poczta Polska - usługa Global Express
https://emonitoring.poczta-polska.pl/
 
2. DHL Parcel  www.sprawdz.dhl.com.pl/?lang=pl-pl
 
3. DHL Express (transport lotniczy) http://www.dhl-usa.com/en/express/tracking.html?nav=

 

Bezpłatna dostawa za granicę

Wysyłka towaru do klienta w Unii Europejskiej jest bezpłatna, jeśli kwota zamówienia wynosi co najmniej 80 euro. Wysyłka odbywa się przez Pocztę Polską, a w razie braku tej możliwości, przez DHL.

 

Zwolnienie z podatku vat

W przypadku adresu dostawy poza Unią Europejską, cena towaru jest automatycznie obniżona o podatek vat, czyli o prawie 19 %.

 

Opłaty celne

Jeżeli adres dostawy jest poza Unią Europejską na przesyłkę może, ale nie musi, zostać nałożone cło. W naszej praktyce jeszcze się z takim przypadkiem nie spotkaliśmy, ale zalecamy sprawdzenie aktualnych warunków w najbliższym urzędzie celnym.