Dostawa i koszty - Polska i zagranica

Oferujemy cztery sposoby dostawy naszych produktów do klienta w Polsce :

 

1. Paczkomaty InPost - 9 zł.

2. Przesyłka kurierska Pocztex Kurier - Poczty Polskiej - 12 zł. płatność z góry lub 14 zł. pobranie.

3. Przesyłka kurierska DHL - od 19 do 29 zł.

4. Odbiór osobisty w Warszawie - bezpłatnie

 

1. Paczkomaty InPost

 

Koszt : 9,00 zł. 

 

Odbiór w paczkomacie - o dowolnej porze, w ciągu 48 GODZIN (wlicza się tutaj również sobotę i niedzielę) od umieszczenia w nim dostarczonej przesyłki.

Po tym czasie kurier wyciąga ją z maszyny i zawozi do najbliższego oddziału, skąd można ją odebrać przez kolejne 3 dni robocze. Jeżeli po tym czasie wiąż nie będzie odebrana, przesyłka jest odsyłana z powrotem do nas.

Więcej na temat tego jak odebrać przesyłkę w paczkomacie jest tutaj : https://twoj.inpost.pl/pl/centrum-pomocy/jak-odebrac-przesylke-w-paczkomacie

Przesyłka jest dostarczana do paczkomatu odbiorcy w ciągu TRZECH DNI ROBOCZYCH od nadania przez nas.

W tej opcji, w procesie składania zamówienia trzeba wskazać konkretny paczkomat na mapie, do którego nastąpi dostawa.

 

Jest również możliwość zapłaty za pobraniem - płacąc kartą w paczkomacie.

UWAGA - nie wszystkie paczkomaty Inpost są wyposażone w opcję płatności kartą przy odbiorze przesyłki. Jeżeli w procesie składania zamówienia wybierzesz paczkomat, który nie ma tej funkcji, system przeniesie cię z powrotem do etapu wyboru paczkomatu. To czy można płacić kartą w danej maszynie, możesz też sprawdzić po kliknięciu wybranego paczkomatu, w linku "szczegóły". Oczywiście jeżeli płacisz z góry, wtedy możesz wybrać dowolny paczkomat.

Więcej na ten temat : https://twoj.inpost.pl/pl/centrum-pomocy/jak-odebrac-przesylke-pobraniowa

 
Listę paczkomatów można sprawdzić również tutaj: www.twoj.inpost.pl/pl/znajdz-punkt-inpost


Przesyłkę InPost można śledzić podając jej numer na: www.twoj.inpost.pl/pl/znajdz-przesylke

 

2. Przesyłka kurierska Pocztex - Poczty Polskiej

 

Koszty :

12,00 zł. - przedpłata

14,00 zł. - za pobraniem, przy odbiorze przesyłki

 

Przesyłka doręczana jest w ciągu  DWÓCH DNI, tylko w dni robocze, pod warunkiem nadania jej przez nas do godziny 14:00.W ramach dodatkowej, bezpłatnej opcji "ODBIÓR W PUNKCIE" oferujemy również odbiór przesyłki na:

  1. Placówkach pocztowych (w godzinach ich pracy)

  2. Stacjach paliw ORLEN (24h/7 dni w tygodniu) 

Lista punktów oferujących tą usługę jest do sprawdzenia na www.odbiorwpunkcie.poczta-polska.pl. W przypadku chęci skorzystania z usługi "Odbiór w Punkcie", proszę zapisz w oknie "uwagi do zamówienia" pełny adres placówki pocztowej lub stacji Orlen, z której chcesz odebrać przesyłkę.


WAŻNE - na stacjach Orlen nie ma możliwości płacenia "za pobraniem" czyli przy odbiorze przesyłki.

Krajową przesyłkę Pocztex Kurier można śledzić podając jej numer na: www.pocztex.pl/sledzenie-przesylek


3. Przesyłka kurierska DHL

 

Koszty :

19,00 zł. - następnego dnia roboczego - przedpłata

 

22,00 zł. - następnego dnia roboczego - pobranie

 

29,00 zł. - do godziny 12:00 w dzień roboczy - przedpłata lub pobranie 

 

Warunkiem dostarczenie przesyłki na następny dzień, w każdej z powyższych opcji, jest nadanie przesyłki przez nas do godziny 16:00. 

Dostarczenie przesyłki przez DHL jest każdorazowo poprzedzone telefonem od kuriera do odbiorcy - by uzgodnić dogodny termin.


W przypadku usług DHL są jeszcze dwie, dodatkowe możliwości odbioru przesyłek:

  1. Odbiór przesyłki W PUNKCIE DHL PARCELSHOP, czyli w paczkomacie znajdującym się w jednym ze sklepów lub punktów usługowych (obecnie w Polsce jest 1300 punktów) w godzinach otwarcia - również w soboty i niedziele. W takim przypadku proszę wybrać lokalizację punktu na www.parcelshop.dhl.pl/mapa i zapisać jej pełny adres (wraz z kodem pocztowym) w oknie "uwagi do zamówienia". Przesyłka czeka tam 7 dni kalendarzowych.

    Więcej na ten temat na www.dhlparcel.pl/parcelshop

  2. Zostawienie przez kuriera przesyłki U SĄSIADA LUB SĄSIADKI - w przypadku nieobecności jej odbiorcy finalnego. W takim przypadku kurier doręczy przesyłkę pod wskazany na liście przewozowym adres alternatywny, jeśli adres ten znajdować się będzie w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca doręczenia. Bezpośrednie sąsiedztwo miejsca doręczenia – oznacza miejsce usytuowane w tym samym domu, budynku bądź obiekcie, lub w najbliższym sąsiedztwie. Odbiorca finalny otrzyma powiadomienie sms lub e-mail o doręczeniu przesyłki do sąsiada.

    W przypadku chęci skorzystania z tej możliwości, proszę zapisać w oknie "uwagi do zamówienia" pełny adres sąsiada (wraz z kodem pocztowym) i jego (jej) numerem telefonu.

WAŻNE -  w powyższych dwóch opcjach nie ma możliwości płacenia za przesyłkę przy jej odbiorze, czyli "za pobraniem"

Krajową przesyłkę DHL można śledzić podając jej numer na: www.dhl.com.pl/sledzenieprzesylkikrajowej

 

4. Odbiór osobisty

Jest możliwy, w miarę naszych możliwości - w Warszawie, przy ulicy Żytniej, tylko po wcześniejszym umówieniu - telefonicznie lub przez sms na +48 601 296 268 - Radek, lub przez wysłanie e-maila na punkparrot@punkparrot.com lub przez nasz fanpage https://www.facebook.com/PUNKPARROTstore/.

  

Bezpłatna dostawa w Polsce

Przesyłka do klienta w Polsce jest bezpłatna jeśli kwota zamówienia wynosi co najmniej 180 zł.
Ten warunek nie dotyczy przypadku gdy Klient wybierze dostawę poprzez przesyłkę kurierską DHL w trzech następujących opcjach: dostawa w sobotę i dostawa w dni robocze w godzinach 18:00-22:00 oraz przed 12:00.

 

Sposoby płatności za przesyłkę

Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz tutaj

 

Nieodebrana przesyłka

W przypadku nieudanej z powodu nieobecności odbiorcy, próby dostarczenia przesyłki przez kuriera lub nieodebrania jej pod wskazanym adresem ("Odbiór w Punkcie", "Odbiór w parcelshop DHL"), w paczkomacie InPost (po 48 godzinach) - przesyłkę trzeba odebrać samodzielnie od firmy kurierskiej.

 

Uszkodzona przesyłka

Nasze przesyłki są starannie i bezpiecznie zapakowane. Jeżeli jednak zauważysz, że paczka jest uszkodzona, złóż od razu reklamację w obecności kuriera, zgodnie z procedurą firmy dostawczej.

W przypadku odbioru uszkodzonej przesyłki z paczkomatu, zrób zdjęcia przed jej otwarciem oraz poinformuj nas możliwie szybko.

 

DOSTAWA ZA GRANICĘ

Odbywa się przez Pocztę Polską lub DHL.

 

 

W przypadku zakupów odzieży, domyślna jest usługa dostawy przez Pocztę Polską w usłudze "Global Express", gdzie maksymalna waga paczki to 2 kg i ograniczenie jej rozmiarów wyklucza wysyłkę plakatów. W tym przypadku

 

10 euro (lub równowartość w innej walucie) to maksymalna cena wysyłki - do następujących krajów:

 

Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Chiny, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Hongkong, Irlandia, Islandia, Izrael, Kanada, Korea Południowa, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malezja, Malta, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Serbia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tajlandia, Turcja, U.S.A, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

 

Tutaj sprawdzisz terminy dostawy przez Pocztę Polską, w usłudze "Global Express"

 

W przypadku zamówienia z plakatami, ze względu na ich gabaryty, są do wyboru inne opcje dostawy -

przez Pocztę Polską lub DHL. 

 

Dokładną cenę dostawy można sprawdzić wybierając kraj dostawy z rozwijanej listy - na stronie składania zamówienia (nie oznacza to zobowiązania do kupienia wybranego produktu).

 

Śledzenie przesyłki zagranicznej :

1. Poczta Polska - usługa Global Express https://emonitoring.poczta-polska.pl/
 
2. DHL Parcel  www.sprawdz.dhl.com.pl/?lang=pl-pl
 
3. DHL Express (transport lotniczy) http://www.dhl-usa.com/en/express/tracking.html?nav=

 

Bezpłatna dostawa za granicę

Wysyłka towaru do klienta w Unii Europejskiej jest bezpłatna, jeśli kwota zamówienia wynosi co najmniej 80 euro. Wysyłka odbywa się przez Pocztę Polską, a w razie braku tej możliwości, przez DHL.

 

Zwolnienie z podatku vat

W przypadku adresu dostawy poza Unią Europejską, cena towaru jest automatycznie obniżona o podatek vat, czyli o prawie 19 %.

 

Opłaty celne

Jeżeli adres dostawy jest poza Unią Europejską na przesyłkę może, ale nie musi, zostać nałożone cło. Nie mieliśmy jeszcze informacji od naszych klientów o takim przypadku, ale zalecamy sprawdzenie aktualnych warunków w najbliższym urzędzie celnym.