Bliskie nam organizacje

Prywatnie i jako Punk Parrot mieliśmy okazję poznać, polubić, a czasem też zaprzyjaźnić się z osobami zaangażowanymi na rzecz praw kobiet, promowania idei weganizmu i działającymi na rzecz poprawy losu zwierząt i ochrony przyrody.

Wiele i wielu z nich to idealiści poświęcający swój wolny czas i prywatne środki na organizację i udział w wydarzeniach uświadamiających problemy marginalizowane lub wręcz nieuświadomione. Między innymi dotyczące dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć oraz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i osób o tzw. "innej" orientacji seksualnej. Sprzeciwiają się też krzywdzącemu, "ludzkiemu" podziałowi odnoszącemu się do zwierząt - na te, wybrane na "przyjaciół" jak i tych programowo zabijanych i wykorzystywanych na przeróżne sposoby. Zajmują się również promocją weganizmu jako idei życia z poszanowaniem innych istot żywych i świadomego ograniczania naszego negatywnego wpływu na środowisko.

Wspieramy te organizacje przez uczestnictwo w ich wydarzeniach, wolontariat i wykonywanie fotograficznych relacji, które wraz z przygotowanym przez nas tekstem publikujemy i udostępniamy w mediach społecznościowych. Ponadto okresowo przekazujemy część wpływów ze sprzedaży naszych rzeczy dla wybranych organizacji. W miarę rozwoju naszej działalności, docelowo chcielibyśmy udzielać takiego wsparcia cały czas.

Poniżej publikujemy listę tych organizacji wraz z adresami ich profili na Facebooku i stronami www. Polecamy odwiedziny - dla poszerzenia wiedzy w wymienionych tematach i zachęcamy też do wsparcia ich działalności.

 

www.empatia.pl

www.facebook.com/EmpatiaPL

 

www.feminoteka.pl

www.facebook.com/FundacjaFeminoteka

 

www.otwarteklatki.pl

www.facebook.com/otwarteklatki

 

www.partiazieloni.pl

www.facebook.com/partiazieloni

 

www.viva.org.pl

www.facebook.com/fundacjaviva