Bliskie nam osoby i organizacje

 

Prywatnie i jako ekipa PUNK PARROT mieliśmy okazję poznać, polubić, a czasem też zaprzyjaźnić się z osobami zaangażowanymi na rzecz praw kobiet, promowania idei weganizmu i działającymi na rzecz poprawy losu zwierząt i ochrony przyrody.

 

Wiele i wielu z nich to idealiści poświęcający swój wolny czas i prywatne środki na organizację i udział w wydarzeniach uświadamiających problemy marginalizowane lub wręcz niewidoczne dla innych. Dotyczące dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć oraz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i osób LGBTQ. Sprzeciwiają się też krzywdzącemu, "ludzkiemu" podziałowi zwierząt na te "do głaskania", traktowane jak pupile i przyjaciale, oraz te do eksploatowania, zabijania i zjadania. Zajmują się również promocją weganizmu jako idei życia z poszanowaniem innych istot żywych i świadomego ograniczania naszego negatywnego wpływu na środowisko.

 

Wspieramy te organizacje i osoby przez uczestnictwo w ich wydarzeniach, wolontariat i wykonywanie fotograficznych relacji, które publikujemy i udostępniamy w mediach społecznościowych, aby szły dalej w świat. Ponadto, okresowo przekazujemy część wpływów ze sprzedaży naszych rzeczy dla wybranych organizacji prozwierzęcych bądź feministycznych. Np. w roku 2017 i 2018 przekazaliśmy jako partnerzy nasze koszulki jako nagrody rzeczowe w konkursach Tygodnia Weganizmu, organizowanego przez Stowarzyszenie Empatia. Przekazujemy nasze koszulki i plakaty jako nagrody w loteriach organizowanych przez Porozumienie Kobiet 8 Marca na benefitach, z których środki idą na organizację warszawskiej Manify. Bezpłatnie użyczyliśmy na rzecz prokobiecego kalendarza na rok 2018 wydanego przez Feminotekę grafikę naszego autorskiego projektu pt. "Maria feministka" (w naszym sklepie online dostępna jako koszulka damska, męska oraz plakat). Przekazaliśmy koszulki na wsparcie Centrum Praw Kobiet. To tylko kilka z naszych tego typu działań wspierających.  Docelowo, w miarę rozwoju naszej działalności chcielibyśmy udzielać takiego wsparcia przez cały czas.

 

Poniżej, alfabetycznie publikujemy listę tych organizacji i osób wraz z adresami ich profili na Facebooku i stronami www. Polecamy odwiedziny - dla poszerzenia wiedzy w wymienionych tematach i zachęcamy też do wsparcia ich działalności.

 

www.adamkuncicki.pl/

czyli najsłynniejszy polski kulturysta- weganin, który dosłownie samym sobą udowadnia nie tylko że "można", ale też, że najwyższa forma sportowa może tylko zyskać na diecie roślinnej 

 

www.empatia.pl

www.facebook.com/EmpatiaPL

Wegańscy aktywiści prozwierzęcy

 

 

www.feminoteka.pl

www.facebook.com/FundacjaFeminoteka

Feministyczna organizacja

 

 

www.otwarteklatki.pl

www.facebook.com/otwarteklatki

Organizacja prozwierzęca walcząca o likwidację hodowli klatkowej zwierząt

 

 

www.partiazieloni.pl

www.facebook.com/partiazieloni

 

Polska Partia Zielonych

 

 

www.vegenerat-biegowy.pl

www.facebook.com/Wegenerat

Gotujący wegańsko ultramaratończyk

 

 

www.viva.org.pl

www.facebook.com/fundacjaviva

Organizacja prozwierzęca